לטיגציה אזרחית

מהי ליטיגציה

ליטיגציה הינה ייצוג והופעה בבתי משפט. מדובר במשימה המצריכה ידע רב ומקצועיות, יש שיגידו שליטיגציה היא אמנות המשפט.

על עורך דין מומחה בליטיגציה לשלוט בחומר המשפטי, לדעת לנהל משפט, לחקור עדים, להכיר את סדרי הדין, להבין את החוזקות והחולשות, לזהות מה חושב השופט הדן בתיק על סיכויי ההצלחה ו”הכול תוך כדי ריצה”.

בפועל מדובר באחת המשימות היותר קשות בתחום עריכת הדין, משימה שעל מנת לשלוט בה כראוי נדרש המון ידע וניסיון ואלה נצברים עם השנים. כך לדוגמא, היכולת לטעון בצורה מסודרת את טענות הלקוח ובד בבד להיות קשוב לטענות היריב העולות תוך כדי הדיון. היכולת לפתח, תוך כדי תנועה ובמהלך הדיון, קו הגנה / התקפה והכול מבלי לסטות מהעיקר ומבלי לסתור טענה קודמת.

היכולת לחקור עד באמצעות שאלות שהוכנו מראש ועדיין לדעת לאלתר, לפרוץ את חומת ההגנה של העד ולנצל כל פרצה על מנת לגרום לכך שגרסת העד תקרוס והוא ייתפס כלא אמין בעיני בית המשפט.

היכולת לזהות מה חושב השופט על התיק ולהשתמש בכך על מנת להמשיך לשכנע את השופט בצדקת הלקוח.

ליטיגציה אזרחית

ליטיגציה אזרחית משמעה ייצוג בסכסוכים אזרחיים כשהמטרה של עורך דין ליטיגציה היא לגרום לבית המשפט להעדיף את טענותיו על פני טענות היריב. ליטיגציה אזרחית אינה שמורה לבית משפט בלבד אלא לכל סכסוך הנדון בפני סמכות שיפוטית בין אם מדובר בבוררות, גישור, פישור, וועדת ערר, ייצוג בפני המפקח על המקרקעים וכיו”ב. בסכסוכים שכאלה, עורך דין ליטיגציה בעל ניסיון הינו המפתח להצלחת הלקוח.

תפקידו של עורך דין המייצג בבית משפט

תפקידו של עורך דין המייצג לקוח בבתי משפט היא לשכנע את השופט או הרכב השופטים הדן בתיק, להעדיף את טענות הלקוח, על פני טענות היריב. כך, באמצעות שימוש בכלים המשפטיים, ידע, ניסיון, ביצוע אנלוגיות לתחומי משפט נוספים, פרשנות, החוק והפסיקה ועוד, ינסה עורך דין ליטיגציה מומלץ לשכנע את בית המשפט בצדקת לקוחו.

בחירת עורך דין ליטיגציה מתאים

ישנם תחומי משפט רבים ומגוונים. ניהול הליך משפטי סובב תמיד סביב שאלה או שאלות מסוימות. כך לדוגמא, סכסוך שעניינו בעלות בזכויות מקרקעין שונה לגמרי מניהול סכסוך הסובב סביב זכויות עובד שפוטר. גם אם השאלה המשפטית זהה, האופן בו ינוהל התיק משתנה וישנם סוגים שונים של הליכים. השאלה המשפטית יכולה להיות זהה אך הסכום יקבע האם התיק ידון בבית משפט שלום או בבית משפט מחוזי.

הסכום לעיתים לא משנה שכן מדובר בבני משפחה ולכן מראש ידון הסכסוך בבית משפט לענייני משפחה. בחירה בעורך דין ליטיגציה טוב תמיד תהא קשורה בכמות הניסיון שצבר. כך, במרבית המקרים גורם מכריע בהצלחה של הלקוח הוא עורך הדין.

על הלקוח לוודא, טרם בחר בעורך דין ליטיגציה, כי עורך הדין מעורה בתחומי משפט רבים ובעיקר על עורך הדיון להיות בעל ידע מעמיק בכל הקשור בתחום הרלוונטי לסכסוך הספציפי הנדון.

היכולת לחשוב, לנתח, להיערך ע”פ הניתוח, לעבוד תחת לחץ ולהגיב בזמן אמת אינן יכולות אשר מאפיינות כל אדם אך חייבות להיות טבועות בליטיגטור המייצג לקוח בבית משפט.

פתרון סכסוכים מחוץ לבית המשפט

בתי המשפט השונים אינם בהכרח הכתובת הטובה ביותר לפתרון כל סוגי הסכסוכים, שכן שהכרעותיו של בית המשפט אינן צפויות. חשוב תמיד לזכור שישנן דרכים חלופיות לשרת נאמנה את האינטרסים של הלקוח ולהשיג את מטרותיו. משכך, אנו בנחום גלמן כהן תמיד מציעים ללקוחותינו פתרונות נוספים אך לעיתים אין ברירה אלא לפנות לבית משפט.

מחלקת הליטיגציה בנחום גלמן כהן

תיקי הליטיגציה במשרדנו מנוהלים על ידי עו”ד שלי נחום, עו”ד אילן גלמן ועו”ד איתמר כהן, שלושת השותפים המייסדים של המשרד, שלושתם בעלי ידע וניסיון נרחב בתחום הליטיגציה ורקורד של ניהול אלפי תיקים. לכל אחד מן השותפים במשרד התמחות בניהול הליכים בבתי משפט בתחומים שונים ויחד, שילוב הכוחות מאפשר למשרד להעניק ללקוחותינו קשת של שירותי ליטיגציה בכל התחום האזרחי.

מחלקת הליטיגציה של המשרד מנהלת תיקים רבים בבתי המשפט השונים, ממטולה עד אילת. המחלקה מנהלת תיקים בכל הערכאות החל מבתי המשפט השלום, המחוזי והעליון וכלה במפקחים על המקרקעין, וועדות ערר של רשויות המיסים ועיריות, לשכות הוצאה לפועל, בוררויות ועוד.

אנו, בנחום, גלמן, כהן ושות’ מאמינים, כי הידע, הניסיון, המקצועיות והדבקות במטרה הם המפתח לניצחון ונשמח להעמיד את כל אלה לשרותכם.

מספר פסקי דין שיצאו תחת תיקים שנוהלו במשרדנו:

  1. פסק דין בסך 400,000 ש”ח, בערעור על פסק דינו של בית משפט למשפחה בירושלים (בדלתיים סגורות).
  2. פסק דין בסך 1,200,000 ₪ במסגרת תביעה לגביית תשלום עבור חברה זרה שסיפקה סחורה והיבואן הישראלי לא שילם תמורתה.
  3. פסק דין בערעור על החלטת בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב (בדלתיים סגורות).
  4. תביעת עובד כנגד מעסיק אשר התקבלה במלואה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.
  5. פסק דין ביטול הענקה שביצע חייב של דירת מגורים במסגרת הליכי פשיטת רגל.

נחום, גלמן, כהן ושות’ משרד עורכי דין

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!