שאלות - תשובות

מאיזה סכום ניתן להגיש בקשה לפשיטת רגל?

כל אדם יכול להגיש בקשה לפשיטת רגל בתנאי שסך חובותיו עולה על 50,152 ₪ במקרה שהחובות של מגיש הבקשה לפשיטת רגל עולים על 50,152 שח אך נמוכים מ 150,455 ₪ תוגש הבקשה ללשכת ההוצאה לפועל. רשם ההוצאה לפועל רשאי לתת צו פתיחת הליכים לחוב הנמוך 50,152 שקלים חדשים בתנאי שמצא הצדקה חריגה לכך. ככול והחובות עולים על סך של 150,455 ₪, תוגש הבקשה לבית משפט השלום.

איך מגישים בקשה לפשיטת רגל?

בקשה לפשיטת רגל – או בשמה החדש "בקשת צו לפתיחת הליכים" מוגשת ללשכת ההוצאה לפועל או לבית משפט שלום – תלוי בסכום החובות. אם החובות מסתכמים ב 50,152 ₪ הבקשה תוגש ללשכת ההוצאה לפועל אם החובות עולים על 50,152 ₪, הבקשה תוגש לבית משפט השלום

פשיטת רגל – כמה זמן זה לוקח?

הרבה אנשים שואלים את עצמם, הליך פשיטת רגל כמה זמן ? ברגע שאדם מגיש בקשה לפשיטת רגל, והבקשה מתקבלת, ניתן כנגדו צו פתיחת הליכים. במסגרת הצו, נקבע תשלום חודשי שעל מגיש הבקשה לשלם. חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי קובע, שחובת התשלום הינה ל-3 שנים וזהו, פלוס מינוס, זמן החיים של הליך פשיטת רגל.

כמה עולה הליך פשיטת רגל?

המחיר להליך פשיטת רגל תלוי במורכבות ההליך ובמסלול אותו בוחר הלקוח. ככול והליווי שהלקוח מבקש צמוד יותר, כך המחיר יקר יותר ולהיפך – ישנם לקוחות שמסתפקים בחלק קטן מן השירותים שמעניק המשרד וכך חוסכים עלויות. בדרך כלל, הליך פשיטת רגל עולה בין 10,000 ל- 25,000 ₪, תלוי במקרה, וגם כאן יש חריגים.

פשיטת רגל – מה ההשלכות?
ישנו מיתוס לפיו, להליך פשיטת רגל יש השלכות וההליך הוא כתם לכל החיים. הדבר היה נכון פעם – אז כמעט ולא היה רישום כלכלי למעט בפשיטת רגל. כיום, ישנן חברות רבות העוסקות ברישום כלכלי והוקמו לשכות אשראי שונות להן הבנקים מדווחים על כל חריגה. במילים אחרות, אם קרתה תקלה, חזר שיק או הוראת קבע וכיוצה באלה, בדרך כלל הכתם כבר קיים ויש לחכות 7 שנים עד שימחק.
פשיטת רגל מחייבת עיכוב יציאה מהארץ?
עם מתן צו לפתיחת הליכים (צו פשיטת רגל בעבר) מוטל על מגיש הבקשה צו עיכוב יציאה מן הארץ. עם מתן הצו, ממונה למבקש נאמן. על הנאמן להגיש דוח לבית משפט תוך 9 חודשים. 60 ימים לאחר מכן יגיש הממונה על הליכי חדלות פירעון תכנית לשיקול כלכלי מספר חודשים לאחר הגשת התכנית יתקיים דיון בתכנית הכלכלית וככול והיא תאושר, יפקע צו עיכוב היציאה מן הארץ. צו עיכוב היציאה מן הארץ יהיה בתוקף של כ-שנה וחצי והוא יפקע לאחר שיתקיים הדיון בבקשה לצו שיקום כלכלי. 

נחום, גלמן, כהן ושות’ משרד עורכי דין

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!