ניהול הליכים בבתי משפט אינו דבר פשוט. מדובר במשימה המצריכה ידע רב כמו גם מקצועיות ואלה, נצברים עם השנים. המטרה – לגרום לבית המשפט להעדיף את טענותינו על פני טענות היריב.
מחלקת הליטיגציה במשרדנו מתנהלים תיקים רבים בבתי המשפט השונים לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל, מטבריה עד נצרת, בבתי משפט השלום, המחוזיים ובבית משפט העליון.
אנו, בנחום גלמן כהן ושות’ מאמינים, כי הידע, הניסיון, המקצועיות והדבקות במטרה הם המפתח לניצחון.

מהי ליטיגציה

ליטיגציה הינה ייצוג והופעה בבתי משפט.
ליטיגציה אזרחית משמעותה ייצוג בסכסוך אזרחי בין אנשים פרטיים.
ליטיגציה מסחרית הינה ייצוג בסכסוכים מסחריים עסקיים, בין תאגידים ובמסגרת קשרי עסקים.
אנו מאמינים שבתי המשפט השונים אינם בהכרח הכתובת הטובה ביותר לפתרון כל סוגי הסכסוכים.
הכרעותיו של בית המשפט אינן צפויות וישנן דרכים חלופיות לשרת נאמנה את האינטרסים שלך כלקוח/ה.
עם זאת, לא אחת פניה לערכאה שיפוטית מתחייבת בנסיבות העניין. במקרה שכזה, ליטיגטור מוצלח הינו המפתח להצלחתך כלקוח/ה, הן בבית המשפט, הן לאחר מכן בואך לממש את פסק הדין.

תפקידו של עורך דין המייצג בבית משפט

מטרתו של עורך דין המייצג בבתי משפט הינה לשכנע את השופט או הרכב השופטים היושב בדין, להעדיף את טענות הלקוח, על פני טענות היריב, באמצעות שימוש בכלים המשפטיים, ידע, ניסיון, ביצוע אנלוגיות לתחומי משפט נוספים, פרשנות, החוק והפסיקה ועוד.
אין זה סוד שישנם תחומי משפט רבים ומגוונים. מן הסתם, ניהול סכסוך הסובב סביב שאלת בעלות בזכויות מקרקעין שונה לגמרי מניהול סכסוך הסובב סביב זכויות עובד שפוטר.

ישנם סוגים שונים של הליכים כגון תביעת חוב בסדר דין מקוצר, איחוד תיקים בהוצאה לפועל, סכסוך בין בני זוג, עתירה מנהלית וכיו”ב.
לפיכך, היותו של עורך הדין המייצג ליטיגטור טוב יכול להוות, ברבים מן המקרים, גורם מכריע להצלחה שלך כלקוח/ה , עליו להיות מעורה בתחומי משפט רבים ובעיקר להיות בעל ידע מעמיק בכל הקשור בתחום המשפט הרלוונטי לסכסוך הספציפי הנדון.

בנוסף לידע משפטי מעמיק ויכולת ביטוי גבוהה, נדרש ליטיגטור לא אחת לידע רב בסדרי דין הקבועים בין היתר בתקנות סדר הדין האזרחי. כך לדוגמא, הסעד אותו מבקש תובע יכול להכריע בשאלה האם המשפט ינוהל בבית המשפט המחוזי או בית משפט שלום, על אף שמדובר באותן נסיבות. כמו כן, לעיתים עדיף להגיש תביעה בסדר דין מקוצר ולחלופין בסדר דין מהיר במקום לנהל הליכים “רגילים”.

המסירות והרגישות האישית, היכולת לחשוב, לנתח, להיערך ע”פ הניתוח, לעבוד תחת לחץ ולהגיב בזמן אמת הינן יכולות אשר אינן מאפיינות כל אדם אך חייבות להיות טבועות בליטיגטור המייצג לקוח בבית משפט.

מחלקת הליטיגציה במשרדנו מנוהלת על ידי עו”ד שלי נחום, ועו”ד אילן גלמן, שותפים מייסדים בעלי ניסיון רב ומומחים בייצוג בבתי משפט.
עו”ד שלי נחום חבר ועדת פירוקים וכינוסים בלשכת עורכי הדין (מחוז תל אביב והמרכז) ומנהל מיוחד מטעם כונס הנכסים הרשמי (מחוז תל אביב והמרכז).
ניהול הליכים בבתי משפט אינו דבר פשוט. מדובר במשימה המצריכה ידע רב כמו גם מקצועיות ואלה, נצברים עם השנים.
המטרה – להביא בפני בית המשפט את טענות הלקוח ולהעדיפם על פני טענות היריב.

במחלקת הליטיגציה במשרדנו מתנהלים תיקים רבים בבתי המשפט השונים, מטבריה עד נצרת, בערכאות השונות – השלום, המחוזי ובבית משפט העליון.
אנו, בנחום, גלמן, כהן ושות’ מאמינים, כי הידע, הניסיון, המקצועיות והדבקות במטרה הם המפתח לניצחון.

מספר פסקי דין אשר יצאו תחת תיקים שנוהלו במשרדנו:

  1. פסק דין בסך 400,000 ש”ח, בערעור על פסק דינו של בית משפט למשפחה בירושלים (בדלתיים סגורות).
  2. פסק דין בסך 1,200,000 ₪ במסגרת תביעה לגביית תשלום עבור חברה זרה שסיפקה סחורה והיבואן הישראלי לא שילם תמורתה.
  3. פסק דין בערעור על החלטת בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב (בדלתיים סגורות).
  4. תביעת עובד כנגד מעסיק אשר התקבלה במלואה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.
  5. פסק דין ביטול הענקה שביצע חייב של דירת מגורים במסגרת הליכי פשיטת רגל.